Wyjątkowe spotkanie autorskie – bo aż z czterema pisarkami naraz, odbędzie się w krakowskiej księgarni „Skarbnica”. Z czytelnikami spotkają się Lucyna Olejniczak, Monika Orłowska, Barbara Sęk i Joanna Sykat.

Lucyna Olejniczak swoją pisarską karierę rozpoczęła w roku 2007 od napisania uroczej, pełnej ciepła opowieści „Wypadek na ulicy Starowiślnej”. Jako kolejny do rąk czytelników trafił “Dagerotyp. Tajemnica Chopina”, osadzona we Francji historia zagadkowego dokumentu i małżeństwa, które próbuje rozwikłać tytułową tajemnicę. Nie trzeba było długo czekać na rezultaty – czytelnikom bardzo spodobał się styl Lucyny Olejniczak, a w ślad za tym uznaniem pojawiły się na rynku kolejne powieści: “Jestem blisko” i wydana w tym roku “Opiekunka czyli Ameryka widziana z fotela”.

Barbara Sęk debiutowała później, bo w 2012 roku. Jej pierwsza powieść „Dlaczego ona” od razu wzbudziła sporo emocji. Autorce udało się odmalować niezwykłą anatomię zdrady. W analityczny, a zarazem pozbawiony wartościowania sposób przedstawiła wielopłaszczyznowo nie tylko relacje pomiędzy bohaterami, ale też przyczyny i skutki określonych zachowań. Tak udany debiut aż się prosi o kontynuację. Na spotkaniu zapewne będzie okazja by zapytać Barbarę Sęk o jej dalsze literackie plany.

Monika Orłowska pisze, reaguje i recenzuje książki. Dotychczas ukazały się trzy jej powieści: “Kłamstewka i kłamstwa”, “Adam i Ewy” oraz “Cisza pod sercem”. Natomiast Joanna Sykat ma na swoim koncie książki “Wszystko dla ciebie” oraz “Biedronki są ważne”. Obecnie łączy bycie mamą z pisaniem książek.

Spotkanie autorskie rozpocznie się w księgarni „Skarbnica”, (Kraków, Nowa Huta, Os. Centrum C bl. 1) 28 maja o godzinie 16:30. Wstęp wolny.

Strona spotkania w serwisie Facebook

 

 
Wesprzyj nas