Eliza Mórawska prowadzi popularnego bloga kulinarnego White Plate. Właśnie ukazała się jej książka pod tym samym tytułem. Czytelnik znajdzie w niej przepisy na pyszne słodkości.

Eliza Mórawska - White Plate. SłodkieSekret wielkiej popularności artykułów Elizy Mórawskiej nietrudno odkryć. Eliza o jedzeniu pisze tak, że natychmiast chce się jeść. Niezwykle plastyczny styl jakim posługuje się blogerka przyniósł jej wielką i zasłużoną popularność. Wydanie książki było więc tylko kwestią czasu. I oto jest: albumowe wydanie White Plate/Słodkie.

Autorka podzieliła książkę na cztery działy, zgodnie z porami roku i jeden dodatkowy – którego nazwa niech pozostanie niespodzianką. W każdym z działów prezentuje czytelnikom przepisy na desery najlepiej pasujące do danego okresu i to właściwie wszystko: książka jest bowiem napisana z ujmującą prostotą. Nie ma w niej ani jednego niepotrzebnego słowa, ilość treści jest wyważona i podana tak, by była odbiorcy możliwie jak najbardziej przydatna. Konkretnie i na temat – to ogromne atuty. Początkującym cukiernikom pomoże wstęp przedstawiający opisy i właściwości przyborów kuchennych, a także składniki najczęściej używane przy wypieku domowych słodkości. Nie zabrakło też zbioru praktycznych porad, które przydać się mogą każdemu – bez względu na to jak duże jest jego doświadczenie oraz wizyty w spiżarni. Co przechowuje w niej Eliza Mórawska – warto się przekonać.

A teraz wisienka na torcie: album ma przepiękny, przejrzysty projekt graficzny, którego oglądanie to czysta przyjemność. Czytelne piktogramy, wysublimowane, delikatne liternictwo, wolna przestrzeń podkreślająca wrażenie luksusu – to wszystko grubą linią oddziela ten album od pstrokacizny przeciętnych książek kulinarnych, których wydawcy przeważnie wyznają zasadę „im więcej (na stronie) – tym lepiej”. Kto gustuje w umiarze, temu album „White Plate” sprawi przyjemność.

Eliza Mórawska - White Plate. SłodkieWarto też nadmienić, że to album dwujęzyczny. Wszystkie teksty i opisy zostały przedstawione zarówno w języku polskim jak i angielskim. Przyda się zatem tak w polskiej kuchni jak i w roli prezentu dla zagranicznych znajomych. Polecam.

Magdalena Marciniak

Eliza Mórawska
White Plate. Słodkie.
Wydawnictwo Dwie Siostry 2012
Cena: 69 zł

***

Zaloguj się i skomentuj. Pośród autorów komentarzy losujemy nagrody książkowe.
Zobacz więcej informacji

 

 

 
Wesprzyj nas