W ramach promocji swojej najnowszej powieści “Ukryty” – Bronisław Wildstein wyrusza w trasę autorską po Polsce.

“Ukryty” to opowieść o zagadce trzech śmierci, które wydarzyły się w warszawskim środowisku artystycznym w lecie 2010 roku. Próba ich rozszyfrowania to także odsłanianie kolejnych warstw III RP po tragedii smoleńskiej, w cieniu walki o krzyż na Krakowskim Przedmieściu. To opowieść o manipulacji, w której zatraca się realna rzeczywistość, ale także o uniwersalności polskich zmagań o prawdę.

Bronisław Wildstein - Ukryty„Autor Doliny nicości, Czasu niedokonanego i Ukrytego jest jednym z niewielu pisarzy (jeśli nie jedynym?), który mierzy się dzisiaj z najnowszą historią Polski i daje świadectwo czasom, w których uczestniczymy. Jego wartkie narracje to nie tylko opisy lub szydercze portrety. To przede wszystkim diagnozy – interpretacje zjawisk: wydobywanie na jaw ukrytych mechanizmów i celne ich nazywanie jasnym, logicznym językiem. Wróżę książce Wildsteina poczytność i powodzenie, i chciałbym, by wywołała poważniejszą debatę zarówno wokół spraw, które stanowią jej temat, jak i wokół problemów oraz zadań literatury w naszym dzisiejszym świecie”. – tak o książce pisze Antoni Libera,autor m.in. Madame, reżyser, tłumacz.

Spotkania w Krakowie:
25.09. (wtorek)
godzina 15:00, Plac Szczepański 8, Sala obrad, II piętro
godzina 18:00, Krakowski Klub Wtorkowy, ul. Świętego Tomasza 8, Pub Sarmacja

Bronisław Wildstein, pisarz, dziennikarz, obecnie publicysta tygodnika „Uważam Rze”.
Ukończył polonistykę na UJ w Krakowie. W latach siedemdziesiątych działacz opozycji antykomunistycznej. Współtwórca i autor prasy podziemnej. Współzałożyciel Studenckiego Komitetu Solidarności w Krakowie (1977). W roku 1980 uczestniczył w zakładaniu Solidarności i NZS-u w Krakowie. Stan wojenny zastał go na Zachodzie.
Współzałożyciel i w latach 1982-1987 red. nacz. wydawanego w Paryżu miesięcznika „Kontakt”. Publikował w prasie emigracyjnej i podziemnej. Paryski korespondent RWE: 1987-1990.
Na początku roku 1990 wraca do Polski, gdzie pełni funkcje m.in.: dyr. Radia Kraków; sek. red. „Życia Warszawy”; zastępcy red. nacz. „Życia”; prezesa TVP; publicysty „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Wprost” oraz wielu innych periodyków. Prowadził audycje w radio i telewizji. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Otrzymał m. in. nagrodę dziennikarską Dariusza Fikusa.
Autor m.in. Jak wody (1989 – nagroda Kościelskich), Doliny nicości (2008 – nagroda J. Mackiewicza), Czasu niedokonanego (2011) oraz innych powieści, opowiadań i książek publicystycznych.

 
Wesprzyj nas