„Książki” to jeden z najpopularniejszych działów w miesięczniku „Modny Kraków”. Nasi czytelnicy lubią czytać o książkach i ich twórcach, stąd naszej redakcji nie mogło zabraknąć podczas 15.Targów Książki w Krakowie. Na naszym stoisku jak zwykle działo się niejedno!

W redakcji Modnego Krakowa nic nie może być normalne. Nasze stoisko podczas Targów Książki też do normalnych nie należy: a wszystko zaczęło się od tego, że trzy lata temu w hali Targów Książki zrekonstruowaliśmy fragment Plant. Wtedy przywieźliśmy prawdziwy słupokiosk, który stanął na dywanie ze świeżej trawy, a przestrzeń obok niego zajęły żywe krzewy i małe drzewko. Były ławeczki i stoliki, a przy nich spotkania z bohaterami naszych okładek. Rok temu zmiana: Planty zamieniły się w studio nagrań z panoramą Krakowa – rejestrowaliśmy dla naszych Czytelników wywiady z pisarzami goszczącymi na Targach. Ten pomysł bardzo się Państwu spodobał: nasi sympatycy z całej Polski mieli okazję przenieść się dzięki filmikom przygotowanym przez nasz dział realizacji telewizyjnych wprost do Krakowa, wprost na Targi Książki. Wobec wielu zadowolonych głosów nie mogliśmy przejść obojętnie – było pewne, że studio TV Modnego Krakowa pojawi się znowu, ale sceneria musiała być inna: tym razem postanowiliśmy zaskoczyć widzów i targowych gości stylizując nasze stoisko na kawiarniany ogródek rodem z Kazimierza. Drewniane stoliki, bluszcz pnący się po ścianie, żywa winorośl otulająca sklepienie, lampiony, wrzosy, kosz jabłek. Do tego sympatycznego zaułka zaprosiliśmy pisarzy, by opowiedzieli naszym Czytelnikom o swoich najnowszych książkach.

Na naszym stoisku podczas 15 edycji Targów Książki gościli między innymi: Artur Barciś, Zygmunt Ficek, Ojciec Leon Knabit, Marek Kamiński, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Basia Meder, Tomek Michniewicz, Graham Masterton, Monika Szwaja, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Mieczysław Bieniek, Zbigniew Wodecki i Wacław Krupiński, Izabela Sowa, Agata Puścikowska, Sławomir Koper, Anna Dereszowska, Elżbieta Dzikowska, Magdalena Zawadzka, Dmitrij Strelnikoff, Jakub Żulczyk, Andrzej Pilipiuk, Andrzej Kozioł i Chris Niedenthal.

Wywiady wideo z pisarzami i autorami książek nagrane podczas Targów Książki w Krakowie będziemy publikować na www.youtube.com/modnykrakow

Wizyta na stoisku Modnego Krakowa była okazją nie tylko do posłuchania na żywo wywiadów ze znanymi pisarzami i autorami książek. Nasi stali Czytelnicy mieli okazję obejrzeć i zakupić dawne wydania Modnego Krakowa, których pojedyncze sztuki znalazły się jeszcze w naszym archiwum, a Czytelników, którzy znają nas tylko z wersji internetowej udało nam się porządnie zaskoczyć. Co chwilę odpowiadaliśmy na pytanie zdumionych Internautów: -To wy jesteście gazetą? –Jak najbardziej i to od czterech lat, wkrótce obchodzimy urodziny! – odpowiadaliśmy. Kto chciałby się przekonać jak smakuje „Modny Kraków” w wersji papierowej tego zapraszamy do salonów Empiku (i nie tylko), a dla wszystkich przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane nam na Targach pytania. (O)

 
Wesprzyj nas