W pierwszej połowie 2011 roku redakcja Modnego Krakowa realizowała cykl spotkań z pisarzami w “Piwnicy pod Baranami” Spotkania w ramach Salonu Literackiego odbywały się co wtorek o 19:00.

Spotkania z pisarzami, ludźmi kultury i sztuki, naukowcami złożyły się na cykl “Salon Literacki Modnego Krakowa w Piwnicy pod Baranami”. Temat każdego ze spotkań wiązał się z książką – ten punkt wyjścia prowokował do dyskusji z publicznością, przybliżał i objaśniał interesujące zagadnienia. Tym sposobem we wnętrzach „Piwnicy pod Baranami” zagościła historia, etnografia, etnologia, socjologia. Na widowni zasiadała zarówno młodzież, osoby w wieku średnim, a także seniorzy – i to bez względu na poruszany temat.

Źródłem Salonu Literackiego stał się dział „Dobre Książki” w miesięczniku Modny Kraków. Został utworzony w czasopiśmie niejako na próbę, a szybko stał się bardzo popularny pośród czytelników. –W najśmielszych przewidywaniach nie spodziewaliśmy się takiego odzewu i zainteresowania tematyką książkową. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu czytelników proponujemy aktywną formę kontaktu z autorami książek w postaci spotkań literackich – mówi Agnieszka Kantaruk, redaktor naczelna Modnego Krakowa. Dzięki spotkaniom “Salonu Literackiego” najciekawsze książki i ich autorzy wyszli z drukowanych łamów czasopisma wprost do publiczności. W edycji 2011 gośćmi Salonu byli między innymi: Władysław Bartoszewski, Andrzej Chwalba, Ewa Zamorska-Przyłuska, Sławomir Koper, Andrzej Kozioł, Jakub Żulczyk. (O)

 
Wesprzyj nas