Drodzy czytelnicy, na początku czerwca poprosiliśmy Państwa o pomoc w stworzeniu listy ulubionych książek, które z chęcią zabraliby Państwo ze sobą na wakacje.


Serdecznie dziękujemy za wszystkie komentarze w portalu i na Facebooku pod wpisami dotyczącymi akcji, a także za ogromną ilość maili z ciekawymi sugestiami i opiniami.

Zbieranie propozycji zakończyło się 23.06.2017. Polecaliście Państwo zarówno konkretne tytuły, jak i samych autorów toteż listę rekomendowanych lektur stworzyliśmy sumując głosy oddane na autora i jego powieści.

Opierając się na Państwa opiniach przygotujemy omówienia dziesięciu najczęściej polecanych lektur.

Będą się one pojawiać w naszym portalu przez najbliższe dziesięć tygodni.
 

#1 Carlos Ruiz Zafon

i trzy jego powieści: „Cień wiatru”, „Gra anioła” i „Więzień nieba” to Państwa bezdyskusyjny faworyt. Hiszpański pisarz i jego twórczość została zarekomendowana 711 razy.
Przeczytaj więcej o cyklu „Cmentarz zapomnianych książek”.

Wakacyjna lista książkowych przebojów #01
 

#2 Paullina Simons

ma w swoim dorobku trzy powieści, które szczególnie przypadły do gustu wielu z Państwa, dzięki czemu uzyskała drugie miejsce na „Wakacyjnej liście książkowych przebojów”. Te powieści to „Jeździec miedziany”, „Tatiana i Aleksander” i „Ogród letni”. Pisarkę i jej książki poleciliście Państwo 698 razy.
Przeczytaj więcej o cyklu „Jeździec miedziany”.

Wakacyjna lista książkowych przebojów #02
 

#3 „Dzieci z Bullerbyn”

podobają się najwyraźniej zarówno młodym czytelnikom, dla których zostały napisane, jak i dorosłym z sentymentem wspominającym dziecięce figle. Książka ta w „Wakacyjnej liście książkowych przebojów” uzyskała 554 głosy.
Przeczytaj więcej o książce „Dzieci z Bullerbyn”.

Wakacyjna lista książkowych przebojów #03
 

#4 „Muminki”

Przygody Muminków spisane przez Tove Jansson cieszą się Waszym niesłabnącym zainteresowaniem! W zabawie „Wakacyjna lista książkowych przebojów” 547 osób polecało książki o nich jako idealną lekturę na lato.
Przeczytaj więcej o książkach o Muminkach.

Muminki
 

#5 Joanna Chmielewska

Królowa kryminału jest tylko jedna i Waszym zdaniem jest nią Joanna Chmielewska! Jej powieści w „Wakacyjnej liście książkowych przebojów” poleciło 511 osób.
Przeczytaj więcej o książkach Joanny Chmielewskiej.

Joanna Vhmielewska
 

#6 „Słowik” – Kristin Hannah

Po raz pierwszy na „Wakacyjnej liście książkowych przebojów” pojawia się pojedyncza książka. To „Słowik”, powieść o latach okupacji we Francji. Tę książkę 482 naszych czytelników wskazało jako idealną na czas urlopu.
Przeczytaj więcej o książce „Słowik”.


 

#7 Remigiusz Mróz

A oto kolejne spotkanie z „Wakacyjną listą książkowych przebojów” i siódma z dziesięciu wybranych przez Was propozycji. Jest nią literatura autorstwa Remigiusza Mroza. 399 osób biorących udział w naszej zabawie poleciło na wakacje książki tego autora.
Przeczytaj więcej o książkach Remigiusza Mroza.


 

#8 Nicholas Sparks

Nicolas Sparks to kolejny pisarz, który Waszymi głosami trafił na „Wakacyjną listę książkowych przebojów”. 326 osób podpowiada, by jego książki zabrać ze sobą na urlop.
Przeczytaj więcej o książkach Nicholasa Sparksa.

Nicholas Sparks
 

#9 Magdalena Witkiewicz

Lato powoli dobiega końca, kończy się też nasza „Wakacyjna lista książkowych przebojów”. Przedostatnią propozycją są książki Magdaleny Witkiewicz. 303 osoby wskazały je jako idealne na urlop.
Przeczytaj więcej o książkach Magdaleny Witkiewicz.

Magdalena Witkiewicz

 

#10 Mistrz i Małgorzata

„Mistrz i Małgorzata” to powieść polecona przez 297 naszych czytelników jako znakomita lektura na wakacje. My dodalibyśmy od siebie, że jest idealna na każdą okazję.
Przeczytaj więcej o książce „Mistrz i Małgorzata”.

 

I to już ostatnia odsłona „Wakacyjnej listy książkowych przebojów”.
Raz w tygodniu prezentowaliśmy jedną z 10 wskazanych przez Was propozycji. Mamy nadzieję, że lista, która w ten sposób powstała przyda się wielu osobom podczas wyboru urlopowej lektury.